Ta strona używa ciasteczek (cookies), które są niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
X

Dziś: Sobota, 30 maja 2015 roku. Imieniny: Feliksa, Ferdynarda » Sprawdź pogodę
Gołdap LiVE Olecko LiVE Sejny LiVE Augustów LiVE Ełk LiVE Suwałki LiVE

radio5
Ustaw jako stronę startową
Zaprzyjaznione strony
Znajdujesz się w: Strona główna » Wiadomości » Wszystko

2013-05-09 08:18:06

Krytykowali decyzje władz miasta

fotografia
Decyzje władz Suwałk krytykowali członkowie miejscowego Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości. Na zorganizowanej wczoraj konferencji młodzi krytycznie odnieśli się do sprawy łączenia funkcji dyrektora nieistniejącego już Młodzieżowego Domu Kultury z mandatem parlamentarnym Bożeny Kamińskiej. Kwestionowali też potrzebę budowy sali widowiskowo- koncertowej i powołania Suwalskiego Ośrodka Kultury oraz mówili o negatywnych skutkach likwidacji MDKu i Regionalnego Ośrodka Kultury i zbyt późnym powołaniu miejskiego pełnomocnika ds. młodzieży.  W ocenie młodych nieprzemyślana była też budowa aquaparku i stadionu piłkarskiego. Robert Wagner, przewodniczący Forum mówił, że w Suwałkach w ciągu kilku ostatnich lat powstało wiele inwestycji, które jego zdaniem są typowo propagandowe. - Ładnie wyglądają na pocztówkach, ale nic nie dają młodym ludziom. - dodał. Wagner zauważa, że Suwałki zaczynają się zmieniać, ale jego zdaniem zbyt wolno i za późno.


Komentarze Komentarze (23):

.... | 2013-05-09 10:12:37

...

Nigdy ani stadion ani Aquapark nie będzie przynosić zysków!!! Nigdy takie inwestycje nie przynoszą profitów. To są inwestycje dla ludzi, użyteczności publicznej a nie maszynka do zarabiania pieniędzy. W żadnym mieście w Polsce tego typu inwestycje nie wychodzą "na plus", a przy podjęciu decyzji o budowie bierze się pod uwagę że trzeba będzie dopłacać do interesu. Od zawczasu młode PiSki pomyślały. Zresztą widać co by w mieście było żeby ta partia rządziła....Nic by nadal nie było...

KOT PREZESA | 2013-05-09 10:36:16

ehhh... szkoda co kolwiek pisać :)

"W ocenie młodych PISowców nieprzemyślana była też budowa stadionu piłkarskiego" niech powiedzą to prosto w oczy kibicom WIGER :) wybory tuz tuz to już się zaczyna... Przynajmniej jest fajny stadion. "W ocenie młodych PISowców nieprzemyślana była też budowa aquaparku" to niech to powiedzą ludziom którzy chodzą tam codziennie pływać i korzystać z różnych atrakcji !!!!! i znowu atak na Kamińską ... żal.pl, wszystko jest zgodne z prawem a oni dalej swoje teorie ... niech najpierw umoralniają swoich kolegów z PIS :) NAJLEPIEJ gdyby W SUWAŁKACH NIC NIE BYŁO :) tylko pomniki smoleńskie.

osa | 2013-05-09 10:55:02

a co wg nich należy zrobić???

młodzi do pracy a nie krytykujecie wszystko jak leci.Co tydzień chodzimy z rodziną do aquaparku i i jesteśmy zadowoleni.Chcecie żeby Suwałki były stare i zaniedbane?????Proszę przemyślcie czasami co mówicie i nie słuchajcie Zielińskiego bo nie zawsze on ma rację.

nats | 2013-05-09 11:43:35

do robercika

to ze ty nie chodzisz do obiektow kulturalnych ktore powstaly w suwalkach to nie znaczy ze sa zbedne - tam chodza normalni ludzie ktorzy ciesza sie ze to jest , codziennie do aquaparku przychodz kilkasetek ludzi. typowa propaganda pisu to jest negowanie wszystkiego- niewazne dobre czy zle , a jesli biega sie za jarkiem i za to bierze sie kase to trzeba wszystko negowac tak jak to robi szef i pracodawca.do kultury zawsze trzeba doplacac ale dla pisu to za madre- zaglosujcie na pis a my to zburzymy nie trzeba bedzie doplacac i kasa miejska bedzie bogata .

Kaj | 2013-05-09 12:26:26

Młodzi

kolejni młodzi idyioci

mieszkaniec Suwałk | 2013-05-09 12:52:44

Radio 5 blokuje pozytywne komentarze

Czemu na tej stronie nie można dodawać pozytywnych opinii? Negatywne non stop się pojawiają a moje blokujecie. O co w tym wszystkim chodzi? Przez reżimowe media nic się nie przebije?

mieszkaniec Suwałk | 2013-05-09 14:07:38

popieram młodych

Nie jestem pisowcem,często ich krytykuję i chociaż nie byłem na tej konferencji to tych młodych ludzi wyjątkowo popieram i uważam iż mają rację w100%.To że takie obiekty jak aquapark,sala koncertowa,park naukowo technologiczny powstały, są to pieniądze wyrzucone w błoto,mało tego ktoś musi płacić pieniądze na utrzymanie tych budynków,ludziom którzy tam pracują .Wielki Wizjoner Suwałk na pewno nie płaci z własnej kieszeni----tylko z naszych podatków.Ten człowiek uważa się za wszechwiedzącego a nie potrafi wsłuchiwać w głosy i oczekiwania mieszkańców Suwałk a za razem jego wyborców.Dlaczego nie płaci za parking przy urzędzie miasta,miejsca vip imprezy sportowe itp.Uważam,iż taką młodzież koniecznie trzeba wspierać a to że wytykają błędy obecnej i bardzo nie udolnej władzy to bardzo dobrze o nich świadczy,należy cieszyć się i brać z nich przykład.Już to że nie wyjechali z tego miasta za chlebem ,(pracą) świadczy że są prawdziwymi patriotami.Proszę zobaczyć ,pod rządami tego wodza ilu młodych,wykształconych i chętnych do pracy ,ludzi opuściło to miasto,a za śmiecie będą musieli płacić (i to jeszcze większe stawki)

Hańcza nie rozumie | 2013-05-09 14:10:13

Jeżeli ktokolwiek krytykuje powstałe instytucje kulturalno sportowe

Jest bez sensu.To są piękne obiekty dające prestiż miastu.Nareszcie i jeszcze wiecej o co wam chodzi

Hańcza nie rozumie | 2013-05-09 14:15:21

Jakiś bełkot. Odzyskajcie województwo .Jesteście młodzi

Wzystko przed wami.Niezależnie jaka partia.Jeden cel rozwój i unikajcie jamochłonów

KOT PREZESA | 2013-05-09 14:17:06

nie popieram ich !!!!!!!!!!! bzdury...

z Parkiem Naukowo Technologicznym się zgodzę ! ale Aquapark i SOK są konieczne i niezbędne dla tego miasta.budynek mdk sie juz wali, w rokisie nie ma odpowiednich lokali. gdyby to wybudował ktoś z PIS-u to było by ok... :) i co im jeszcze nie pasuje nowy stadion wigier ? ha ha ha ha... to miasto i tak nie ma perspektyw i ludzie i tak będą wyjeżdżać, czy to do innych miast czy tez do innych krajów. czyżby już się zaczęła kampania wyborcza ??????????????

racjonalny_suwalczanin | 2013-05-09 14:44:56

Bzdury bzdurami, ale nikt nie zauważył drugiego planu...

Wszyscy czepiają się tego, że mają za złe cześć inwestycji w Suwałkach, ale nikt nie spojrzał, że mowa też o Posłance Kamińskiej, która się na tym obłowiła najbardziej! Stadion Wigier jest rzeczywiście potrzebny, ale to, że nikt nie ma na niego pomysłu to już nikt nie mówi. Inne miasta też mają nowe stadiony i jakoś nikt nie buduje przy nich takiego molocha, którego nie można później nikomu wydzierżawić. Hotel tam jest zgadza się, ale hoteli w Suwałkach jest więcej niż drzew w lesie. Może warto czerpać inspiracje z innych miast w regionie? Są racjonalni włodarze...nie tylko nasz Prezydent ma rację.

Marek | 2013-05-09 14:51:01

Wieśmac

Brawo mieszkaniec,nie wstydżmy się wytykać błędy naszym rządzącym.Z czyjej kieszeni opłacane są marmołowate piątki z RATUSZA.Dość mam słuchania tych baśni Renkiewicza.Radio 5 całkowicie zdominowane przez wielkiego władcę.Wszelkie decyzje jakie zapadają w tym mieście,przechodzą cęzurę wstępną,nstp.błogosławieństwo Wielkiego Wodza (nieomylnego).Z czyjej kieszeni opłacany jest Dwutygodnik Suwalski,a może to jest prywatne pismo Wielkiego Wodza-----skoro na każdej stronie widnieje przepiękne zdjęcie pana R.Czyż by ta gazeta promowała pana R. ?

x | 2013-05-09 14:53:01

eh...

a co Kamińska nie mogła brać udziału w konkursie ? jest posłem niezawodowym ! konkurs był otwarty... wiadomo, że czepiali się Kamińskiej bo to przeciwnik Zielińskiego. wiec obowiązkowo musieli czepiać się :) niech młodzi z pisu zobaczą na swoich starszych kolegów ( co było jak pis był u władzy, kto i gdzie miał jakie stanowisko)

Surman | 2013-05-09 15:04:40

W młodych przyszłość!

Jak zwykle Radio 5 pokazało brak wolności w mediach oraz pomineła prawdziwy cel tej konferencji! Te inwestycję są jak bardziej potrzebne dla miasta tylko trzeba nimi umięjętnia zarządząć! Niestety z tym jak widać jest ciężko bo liczy się nepotyzm oraz chęc zysk z naszych podatków!. Nikt nie patrzy na dobro wspólne i dlatego marnujemy pieniądze z UE. Szok! Pani posłanka Bożena Kamińska swobodnie czuję przy pomocy Ratusza, który perfidnie pomaga jej w promocji jej osoby... Krętactwo kombinowanie.. brak słów. Trzeba cały ten Ratusz oszczyścić z komuchów, żeby miasto Suwałki odżyło na nowo!

nio | 2013-05-09 15:36:29

Wagner ...

...chłopku roztropku, skąd sie Ty K... Urwałeś??? Durniu bez szkoły...do łopaty

Prawnik | 2013-05-09 16:10:09

konkurs na dyrektora SOK

Konkurs na dyrektora był fikcją. Nie było żadnych wątpliwości kto go wygra. Od samego początku, na co wskazują namacalne fakty robiono wszystko żeby dyrektorem mogła być Kamińska. Celowo znaleziono lukę w prawie! Gdyby Ją prezydent zatrudnił na umowę o pracę nie mogłaby pełnić tej funkcji (art. 30 ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora) dla tego zatrudnił na umowę zlecenie. Mimo celowego obejścia prawa i tak nie może posłanka być dyrektorem SOK-u. Jak mówi prawo, poseł powinien zachować niezależność osobistą, musi działać dla dobra Narodu. Poseł nie może być uwikłany w interesy samorządu.

XXX | 2013-05-09 16:43:44

Forum Młodych PIS GÓRĄ !!!

Co mówi Forum Młodych PIS jest bardzo dobrze skrytykowane i mają rację! Jeśli nikt tym się nie interesuje i w ogóle nie ma zielonego pojęcia o czym się mówi i tylko telewizja ich ogłupia to ta osoba nie ma co krytykować!!! Pisać każdy może to i tamto... , że źle , że nie pasuje.. itp.. ale , żeby coś działać i dążyć do tego , żeby było dobrze to już raczej mało chętnych jest... tylko w gadce dobrzy i co by to nie oni... ale TRZEBA DZIAŁAĆ !! Hm.. SOK ..w Suwałkach na kogo to będzie stać??? Jak wejście będzie kosztowało 80 - 90 zł... Co raz mniej pracy w Suwałkach... ludzie szukają po studiach i nie ma tej pracy.. wyjeżdżają za granicę.. i kogo tu będzie stać chodzić na takie wybryki ???? Ech szkoda gadać... PS. A co do Wagnera to bardzo mądry człowiek , dużo wie i chcę jak najlepiej!!! W ogóle w tym Forum Młodych PIS ludzie Ci są bardzo mądrzy i chcą jak najlepiej i dla siebie i dla nas !! Dla Wszystkich !!!!

9 | 2013-05-09 18:29:05

Nie lubię PISu ale tu popieram

Po co stadion za kilkadziesiąt milionów skoro w Suwałkach brakuje zwykłych boisk do gry w nogę. Stadion mogę se tylko pooglądać a na boisku mogę zagrać ja i moje dzieci. To jest różnica. Suwałki orlików mają o połowę mniej niż Augustów czy Ełk. Do tego połowę czasu zajmują tam szkółki. Włodarze już dawno pomylili priorytety. Suwałki to miasto dla wybranych. Znam wielu ludzi, którzy nigdy nie pójdą ani do Aquaparku ani nie wyślą dzieci do szkółki bo ich nie stać.

szymon | 2013-05-09 20:44:24

pracy i chleba

aquapark w druskiennikach pewnie przynosi zyski, jesli budować to konkretny obiekt a nie tylko po to żeby był. SOK oczywiście fajna sprawa, ale nie głosowałem na panią Kamińską Zeby miała załatwioną kolejną fuchę za moje podatki. A teraz jeszcze plac piłsudskiego, nie tylko ładną skorupą miasto żyje, swój wysiłek władze powinne wkładać w ściągnięcie do suwałk jakiegokolwiek przemysłu i to nie na 50 czy 100 osób.

Wkurzona | 2013-05-09 20:55:49

Będą pieniążki na pokrycie strat!!

Zapłacimy za śnieg i deszcz i trochę kasy urzędasom wpadnie.Kpiny co się w tych Suwałkach dzieje.Inwestycje przynoszące ogromne straty i kto za to odpowie?Nikt!Będziemy płacić my podatnicy-pan,pan i pani.Ale zarobić na te podatki nie ma gdzie!Na taczkach z gnojem wywieźć takich gospodarzy.

Suwalczanin | 2013-05-13 12:54:39

Rozwój szansą na lepszy dobrobyt

Cieszę się, że Suwałki tak się zmieniły. Powstają nowe obiekty użyteczności publicznej. Park Naukowo-Technologiczny jest wielką szansą dla tego regionu. Kto tego nie rozumie, niech się zastanowi czy nie jest przypadkiem właścicielem produktu takiej marki jak Intel, Amd, Samsung,... Z innowacji ludzie korzystają i bardzo dobrze zarabiają na całym świecie.

Basia | 2013-05-13 19:03:31

I tak trzymać

Mają całkowitą rację. Te wszystkie obiekty choćby nie wiem jak sie starały, nie zarobią na siebie. Dopłaty na utrzymanie idą z naszych podatków i nie tylko. Łatwo wydaje się unijne dotacje , tylko póżniej ktoś to musi utrzymać. Może Pan Prezydent będzie utrzymywał z własnej kieszeni i kieszeni swojej protegowanej Kamińskiej. Ludzie nie mają pracy to może niech Pan Prezydent ruszy główką i zadba o powstawanie nowych miejsc pracy w Suwałkach. Może niech pokaże jak unijne pieniądze są wydawane na to aby ludzie mieli gdzie pracować. Obiekty pocztówkowe też są potrzebne, ale trochę póżniej. Bardziej potrzebna jest praca dla ludzi, by nie musieli zgłaszać się do MOPS-u.

soldier of fortune | 2013-05-14 13:56:04

AMD, Intel, Samsung...

O czym my w ogóle rozmawiamy? Jaki postęp technologiczny? W Parku macie postęp technologiczny? Może z nadejściem epoki kosmosu i Pana Urbanowicza Park Naukowo-Technologiczny dostanie szansę na wykazanie się. Oby ten młody człowiek tchnął w Suwałki nowe życie i ruszył choć troszkę naszą gospodarkę. Póki co w Parku produkuje się płyn do spryskiwaczy i za friko można nająć lokal pod własną działalność. Nawet firma z branży IT nie jest nowa na rynku i korzysta z tanizny najmu lokalu w Parku. Do sukcesu AMD czy Intela nam daleko. Do tego trzeba kasy, inwestora z technologią, dobrej komunikacji z resztą Polski i świata. A Suwałki jak nie miały tak nie mają obwodnicy i daleko nam do Europy jeśli chodzi o infrastrukturę. Gdzie Pani Poseł Bożena Kamińska i jej hasło wyborcze: obwodnica? Jednostki wojskowej też nie umie w mieście zatrzymać. Do niczego się nie nadaje, tylko do rwania kasy!!!

Dodaj komentarz Dodaj komentarz:

* Uzupełnij pola oznaczone gwiazdką

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.