Ta strona używa ciasteczek (cookies), które są niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
X

Dziś: Środa, 27 maja 2015 roku. Imieniny: Magdaleny, Juliusza » Sprawdź pogodę
Gołdap LiVE Olecko LiVE Sejny LiVE Augustów LiVE Ełk LiVE Suwałki LiVE

radio5
Ustaw jako stronę startową
Zaprzyjaznione strony
Znajdujesz się w: Strona główna » Wiadomości » Wszystko

2008-11-30 00:00:00

Historia Suwałk zamknięta w bajkach Grażyny Serafin

Skąd wzięli się na Suwalszczyźnie Jaćwingowie i Kameduli? Które kościoły się kłóciły? Co wspólnego z Suwałkami mają Konopnicka, Noniewicz i Gałaj? Dlaczego Czarna Hańcza jest Czarna i dlaczego pies w herbie Suwałk nie jest biały? Tego wszystkiego można dowiedzieć się z najnowszej książki dla dzieci Grażyny Serafin pt. "Bajkowe Suwałki". W miniony piątek w suwalskiej restauracji "Na Starówce" odbyła się promocja wydawnictwa. Sale szczelnie wypełniła rodzina autorki, jej znajomi i przyjaciele, współpracownicy, uczniowie i władze miasta. To właśnie dzięki pomocy suwalskiego Ratusza powstała kolejna książka Grażyny Serafin. Autorka otrzymała bowiem półroczne stypendium prezydenta Suwałk.

"Bajkowe Suwałki" to zbiór jedenastu opowiadań opatrzonych pięknymi ilustracjami Andrzeja Taraszkiewicza przedstawiającymi znane zakątki miasta.- Moja nowa książka mówi o historii Suwałk. Na jej kartach przeszłość przeplata się z teraźniejszością, a wszystko opowiedziane jest bardzo prostym, przystępnym językiem- powiedziała Radiu 5 autorka.- "Bajkowe Suwałki" to próba zarażenia moich czytelników miłością do tego miasta- dodała Serafin.

Grażyna Serafin urodziła się w Lipsku nad Biebrzą. W Suwałkach mieszka od 21 lat. Jest nauczycielką w Szkole Podstawowej nr 2. Od trzech lat prowadzi w Radiu 5 autorską audycję "Bajki z Aniołem".

Od jutra "Bajkowe Suwałki" będzie można nabyć we wszystkich suwalskich księgarniach.
Komentarze Komentarze (0):

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.