Ta strona używa ciasteczek (cookies), które są niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
X

Dziś: Poniedziałek, 25 maja 2015 roku. Imieniny: Grzegorza, Leona » Sprawdź pogodę
Gołdap LiVE Olecko LiVE Sejny LiVE Augustów LiVE Ełk LiVE Suwałki LiVE

radio5
Ustaw jako stronę startową
Zaprzyjaznione strony
Znajdujesz się w: Strona główna » Wiadomości » Wszystko

2014-03-07 14:26:07

Będą rekompensaty dla hodowców

fotografia
Hodowcy trzody chlewnej z powiatu sejneńskiego i części augustowskiego mogą liczyć na pomoc Unii Europejskiej i polskiego rządu. Wszystko w związku trudną sytuacją na rynku wieprzowiny w regionie, spowodowaną wykryciem przypadków afrykańskiego pomoru świń. Powiat sejneński i część augustowskiego zostały objęte strefą buforową i hodowcy mają ogromne problemy ze sprzedażą wieprzowiny.

Pomoc polskim rolnikom obiecała Komisja Europejska, która w najbliższych dniach wyda odpowiednie przepisy prawne. Połowę rekompensat za straty pokryje natomiast polskie Ministerstwo Finansów na tak zwane "zdejmowanie nadwyżki trzody". Z producentami trzody chlewnej spotkał się też wojewoda podlaski oraz przedstawiciele Agencji Rezerw Materiałowych. - Jest szansa, że skup rozpocznie się już w poniedziałek - powiedziała Radiu 5 Joanna Gaweł, rzecznik prasowy wojewody podlaskiego.

W samym powiecie sejneńskim hodowlę trzody chlewnej prowadzi kilkudziesięciu rolników.

Nagrania Dźwięki artykułu:

Komentarze Komentarze (3):

Kronika marnej jakosci | 2014-03-07 20:02:26

Czy poza trzodą chlewną, można dowiedzieć się

Co wydarzyło się w Giżycku ?

Wiosną poziom w Hańczy wysoki, a emocje pochłania Krym | 2014-03-07 20:58:43

Dobrze by było, aby wojewoda skomentował ten fakt

RMF24: Zaskakująca wizytacja rosyjskich oficerów w Giżycku Grupa rosyjskich i białoruskich oficerów wizytowała w czwartek Piętnastą Giżycką Brygadę Zmechanizowaną. W tym samym czasie sekretarz generalny Paktu Północnoatlantyckiego mówił o gruntownym pogorszeniu relacji z Rosją. NATO odwołuje wszystkie wspólne misje i zawiesza relacje. - Byliśmy i jesteśmy po stronie prawa, prawa międzynarodowego. Inspektorzy ci działali na podstawie Dokumentu Wiedeńskiego z 1999 roku - powiedział RMF FM Jacek Sońta, rzecznik MON. A termin wizyty inspektorów nazywa zwykłym zbiegiem okoliczności. W jednostce wojskowej w Giżycku pojawiła się rosyjsko-białoruska delegacja, której przewodniczył płk Aleksandr Wichrow. Reklama Jeszcze rano na stronie jednostki można było przeczytać, że rosyjscy inspektorzy spotkali się z dowódcą 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. Sławomirem Kowalskim, dowódcą 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej płk Piotrem Żurawskim, dowódcą 11. Mazurskiego Pułku Artylerii płk Dariuszem Adamczykiem oraz dowódcą 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego płk Wiesławem Marszałekiem. Przed południem strona została zmieniona, ale MON zdania w sprawie rosyjskich inspekcji nie zmienia. - Będziemy się zastanawiać - odpowiada pytany, czy kolejne wizytacje dojdą do skutku. Grzegorz Kwolek Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/wiadomosci-lokalne/news-rmf24-zaskakujaca-wizytacja-rosyjskich-oficerow-w-gizycku,nId,1354394?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

...... | 2014-03-08 10:20:43

......

tak Rząd ze swojej kieszeni to pokryje.............

Dodaj komentarz Dodaj komentarz:

* Uzupełnij pola oznaczone gwiazdką

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ogoszenia specjalne

Toyota Yaris 1.0Sprzedam Toyota Yaris 1.0 rok prod.1999grudzień ,przebieg ok.150tys.5-drzwiowa,kolor truskawkowy...

zobacz ogloszenie