Ta strona używa ciasteczek (cookies), które są niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
X

Dziś: Sobota, 28 lutego 2015 roku. Imieniny: Romana, Makarego » Sprawdź pogodę
Gołdap LiVE Olecko LiVE Sejny LiVE Augustów LiVE Ełk LiVE Suwałki LiVE

radio5
Ustaw jako stronę startową
Zaprzyjaznione strony
Znajdujesz się w: Strona główna » Wiadomości » Wszystko

2013-12-09 15:09:45

PKSy walczą o klienta

fotografia

Skarżą się klienci PKS na linii Suwałki-Białystok. Podróżni twierdzą, że na centrali suwalskiego PKSu nie można uzyskać informacji o godzinach połączeń autobusów białostockiego PKS. Ponadto autobusy białostockiej spółki nie odjeżdżają bezpośrednio z dworca, tylko z odrębnego przystanku obok dworca. Podróżnych dziwi taka sytuacja. Chcą mieć pełną informację i odjazd autobusów z jednego miejsca. Pytają, po co ten cały bałagan, szukanie połączeń i przystanków.

Ich sprawę przedstawiliśmy Leszkowi Cieślikowi, prezesowi PKS w Suwałkach. Ten przyznał, że jest dokładnie tak, jak mówią ludzie, a wszystko wynika z konkurencji. Krótko mówiąc spółki zabiegają o klientów i każda dba o swoje interesy. W efekcie informacja PKS w Suwałkach podaje godziny swoich połączeń. Natomiast autobusy konkurencyjnej spółki z Białegostoku nie odwiedzają dworca, bo wystąpiły do władz miasta o wyznaczenie innego przystanku. Dzięki temu zatrzymują się obok dworca, gdzie płacą mniej, niż za korzystanie z punktów bezpośrednio na dworcu.- Dworzec jest droższy, bo wymaga nadzoru, utrzymania toalet i poczekalni - tłumaczy Cieślik.

Prezes dodaje, że jest sposób, aby wszystkie autobusy wyjeżdżały z tylko dworca. Wystarczy, że podróżni zwrócą się do miejskich radnych, aby samorzad nie wyznaczał przystanków. Leszek Cieślik nie kryje, że konkurencja między PKSami funkcjonuje w całym kraju.- W Polsce są dworce, które nie chcą przyjmować naszych autobusów - mówi.

Komentarze Komentarze (5):

wódz skalny sedes | 2013-12-09 17:45:56

Za kibel w Suwałkach trzeba płacić

Co ten Cieślukowski bredzi, jakie utrzymanie toalet, jak podróżni muszą płacić za sikanie, więc nasze porcelanowe sedesy w suwalskim PKS-ie same się utrzymują

uważny | 2013-12-09 18:26:14

Nie ma tygodnia,żeby zauroczone Poślikiem Radio 5 nie napisało o nim

j/w. Reklama robiona z rekomendacji dla prezesa z rekomendacji.

suw. | 2013-12-09 21:52:31

zanim napiszesz pomysl

zanim napiszesz to trochę pomysl ,przecież za grunty pod dworcem trzeba zapłacić podatek,róznego rodzaju opłaty, podatki w suwałkach wcale nie są małe ,opłaty za wieczystą dzierżawę,za energię elektryczną za wodę ,scieki,ciepło,policz sobie,,wodzu,,

Joanna | 2013-12-10 07:48:35

O przystankach ...

Prośba do Dyrekcji PKS w Suwałkach. Dobrze byłoby,aby autobusy PKS, wyjeżdżające z dworca, zatrzymywały się dla wsiadających w centru miasta, np przy Ratuszu, to ułatwiłoby możliwości komunikacyjne osobom mieszkającym z dala od dworca i hotelu Hańcza. Wracający autobusami do Suwałk mają możliwość wysiadania właśnie w centrum i to jest dobre.

Suwalczanin | 2013-12-13 23:18:31

@ Joanna

Oczywiście że tak, tylko problem jest w układzie drogowym Suwałk - ulica Waryńskiego jest jednokierunkowa i nie da się nią dojechać z dworca na Kościuszki. Zaś autobusy nie będą nadkładać drogi jadąc przez Dwernickiego.

Dodaj komentarz Dodaj komentarz:

* Uzupełnij pola oznaczone gwiazdką

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ogoszenia specjalne

deska do prasowania


fotografia

NOWA NIE UZYWANA ZA 120 ZŁ

zobacz ogloszenie

Ankieta

Podczas wyborów prezydenckich zagłosuję na:


Wyniki