Ta strona używa ciasteczek (cookies), które są niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
X

Dziś: Czwartek, 28 maja 2015 roku. Imieniny: Augustyna, Wilhelma » Sprawdź pogodę
Gołdap LiVE Olecko LiVE Sejny LiVE Augustów LiVE Ełk LiVE Suwałki LiVE

radio5
Ustaw jako stronę startową
Zaprzyjaznione strony
Znajdujesz się w: Strona główna » Wiadomości » Wszystko

2013-12-09 15:09:45

PKSy walczą o klienta

fotografia

Skarżą się klienci PKS na linii Suwałki-Białystok. Podróżni twierdzą, że na centrali suwalskiego PKSu nie można uzyskać informacji o godzinach połączeń autobusów białostockiego PKS. Ponadto autobusy białostockiej spółki nie odjeżdżają bezpośrednio z dworca, tylko z odrębnego przystanku obok dworca. Podróżnych dziwi taka sytuacja. Chcą mieć pełną informację i odjazd autobusów z jednego miejsca. Pytają, po co ten cały bałagan, szukanie połączeń i przystanków.

Ich sprawę przedstawiliśmy Leszkowi Cieślikowi, prezesowi PKS w Suwałkach. Ten przyznał, że jest dokładnie tak, jak mówią ludzie, a wszystko wynika z konkurencji. Krótko mówiąc spółki zabiegają o klientów i każda dba o swoje interesy. W efekcie informacja PKS w Suwałkach podaje godziny swoich połączeń. Natomiast autobusy konkurencyjnej spółki z Białegostoku nie odwiedzają dworca, bo wystąpiły do władz miasta o wyznaczenie innego przystanku. Dzięki temu zatrzymują się obok dworca, gdzie płacą mniej, niż za korzystanie z punktów bezpośrednio na dworcu.- Dworzec jest droższy, bo wymaga nadzoru, utrzymania toalet i poczekalni - tłumaczy Cieślik.

Prezes dodaje, że jest sposób, aby wszystkie autobusy wyjeżdżały z tylko dworca. Wystarczy, że podróżni zwrócą się do miejskich radnych, aby samorzad nie wyznaczał przystanków. Leszek Cieślik nie kryje, że konkurencja między PKSami funkcjonuje w całym kraju.- W Polsce są dworce, które nie chcą przyjmować naszych autobusów - mówi.

Komentarze Komentarze (5):

wódz skalny sedes | 2013-12-09 17:45:56

Za kibel w Suwałkach trzeba płacić

Co ten Cieślukowski bredzi, jakie utrzymanie toalet, jak podróżni muszą płacić za sikanie, więc nasze porcelanowe sedesy w suwalskim PKS-ie same się utrzymują

uważny | 2013-12-09 18:26:14

Nie ma tygodnia,żeby zauroczone Poślikiem Radio 5 nie napisało o nim

j/w. Reklama robiona z rekomendacji dla prezesa z rekomendacji.

suw. | 2013-12-09 21:52:31

zanim napiszesz pomysl

zanim napiszesz to trochę pomysl ,przecież za grunty pod dworcem trzeba zapłacić podatek,róznego rodzaju opłaty, podatki w suwałkach wcale nie są małe ,opłaty za wieczystą dzierżawę,za energię elektryczną za wodę ,scieki,ciepło,policz sobie,,wodzu,,

Joanna | 2013-12-10 07:48:35

O przystankach ...

Prośba do Dyrekcji PKS w Suwałkach. Dobrze byłoby,aby autobusy PKS, wyjeżdżające z dworca, zatrzymywały się dla wsiadających w centru miasta, np przy Ratuszu, to ułatwiłoby możliwości komunikacyjne osobom mieszkającym z dala od dworca i hotelu Hańcza. Wracający autobusami do Suwałk mają możliwość wysiadania właśnie w centrum i to jest dobre.

Suwalczanin | 2013-12-13 23:18:31

@ Joanna

Oczywiście że tak, tylko problem jest w układzie drogowym Suwałk - ulica Waryńskiego jest jednokierunkowa i nie da się nią dojechać z dworca na Kościuszki. Zaś autobusy nie będą nadkładać drogi jadąc przez Dwernickiego.

Dodaj komentarz Dodaj komentarz:

* Uzupełnij pola oznaczone gwiazdką

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.