Ta strona używa ciasteczek (cookies), które są niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
X

Dziś: Piątek, 29 maja 2015 roku. Imieniny: Bogusławy, Maksyma » Sprawdź pogodę
Gołdap LiVE Olecko LiVE Sejny LiVE Augustów LiVE Ełk LiVE Suwałki LiVE

radio5
Ustaw jako stronę startową
Zaprzyjaznione strony
Znajdujesz się w: Strona główna » Wiadomości » Wszystko

2011-07-25 12:21:07

Sala widowiskowa imienia Józefa Gajewskiego?

fotografia

Niebawem miejscy radni zdecydują jak upamiętnić Józefa Gajewskiego, zmarłego przed rokiem Prezydenta Suwałk. Tuż po śmierci włodarza wiele mówiło się o nadaniu imienia Józefa Gajewskiego jednej z ulic lub budowanemu obiektowi. - Pomysłów było wiele - przyznaje Andrzej Chuchnowski, przewodniczący Rady Miasta Suwałki i wymienia między innymi stadion Wigier i aquapark. Chuchnowski skłania się jednak do nadania imienia prezydenta nowobudowanej sali widowiskowo-koncertowej. Przewodniczący dodaje, że podobne zdanie ma obecny Prezydent Suwałk. Józef Gajewski zmarł 25 lipca 2010 roku we włoskiej Toskanii, gdzie spędzał urlop. W pamięci mieszkańców zapisał się jako Prezydent, który przyczynił się do rozkwitu Suwałk. 

Sala_widowiskowa_imienia_J__zefa_Gajewskiego.JPG


Nagrania Dźwięki artykułu:

Komentarze Komentarze (6):

zenek | 2011-07-25 12:39:15

elo

Może od razu wynieśmy go na ołtarze!Był prezydentem to musiał działać dla rozwoju miasta!!Przynajmniej tak być powinno!

suwalczanka | 2011-07-25 12:58:24

popieram trzeba prezydenta upamietnic bo samo nic sie nie robi...

..................

dociekliwy | 2011-07-25 14:11:59

propozycja

wystarczy ze nazwiemy radnych z klubu "łączą na suwałki" - sieroty po gajewskim:)

pikolla | 2011-07-25 16:43:32

dziczal z tym pomyslem!!!!!!!!!!

no to już wiemy jak temu panu móżdżek pracuje. Wstydził by sie z taka propozycja wychodzić, jeszcze gość ciepły a już mu splendor próbuje nadawać. A gdzie jakieś przyzwoite w czasie odczekanie? A możne jakaś aferka wyskoczy? Jest taki pewien czystości działań sp J.Gajewskiego? A może gościu sobie w ten sposób próbuje utorować zaszczyty???? I to przewodniczący rady -wstyd!

Agnes | 2011-07-26 13:05:55

Jestem przeciw

Pan Gajewski był dobrym Prezydentem, ale uważam, że Panowie Radni rozpędzacie się z nadawaniem nazw. A niby dlaczego coś ma się nazywać imieniem J.G., to był tylko człowiek który zmarł nieszczęśliwym wypadkiem, daleko mu do ideału, czy do świętego. Wystarczy że na koszt miasta są "wyjściowe" rocznice upamiętniające J.G> i uważam, że dość w tym temacie. Jeśli J.G. ma mieć ulice o swojej nazwie, to po mojej śmierci ja również poproszę aby moim imieniem nazwano instytucje, ulice uitp. Mieszkam tu od urodzenia, pracuje legalnie, płace podatki, nie byłam karana, udzielam się..... Poproszę

jaja | 2011-07-27 06:54:42

Wstyd czerwonym radnym

Nie tylko prezydent Gajewski zrobił coś dla Suwałk. Jego poprzednicy też nie siedzieli z założonymi rękoma. Inne były czasy, inne możliwości ale coś się robiło. To że Gajewski ruszył z pracami to dzięki pieniądzom z UE i długom jakie po sobie zostawił. Panowie Radni albo cześć zmarłym oddajmy wszystkim prezydentom ale żadnemu. My wiemy że zbliżają się wybory i należy przywołać swojego zmarłego bez którego większość radnych tu się znalazła. Ale Panowie czasy komuny już za nami dość ulic, tablic itp swoim towarzyszom - socjalizm już minął.

Dodaj komentarz Dodaj komentarz:

* Uzupełnij pola oznaczone gwiazdką

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.