Ta strona używa ciasteczek (cookies), które są niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
X

Dziś: Sobota, 30 maja 2015 roku. Imieniny: Feliksa, Ferdynarda » Sprawdź pogodę
Gołdap LiVE Olecko LiVE Sejny LiVE Augustów LiVE Ełk LiVE Suwałki LiVE

radio5
Ustaw jako stronę startową
Zaprzyjaznione strony
Znajdujesz się w: Strona główna » Wiadomości » Wszystko

2010-03-26 15:49:22

Suwałki: Ośrodek Wsparcia w Lipniaku połączy siły z placówką na Litwie

fotografia

Ośrodek Wsparcia w podsuwalskim Lipniaku połączy siły z podobną placówką na Litwie. Wszystko po to, aby lepiej pomagać osobom z zaburzeniami psychicznymi. Strony zorganizują wspólne między innymi warsztaty wikliniarskie i kulinarne, konferencje i wycieczki. - Działania rozpisano na 11 miesięcy, a rozpocznie je konferencja, która odbywa się dziś i jutro w Lipniaku- mówi Bożena Chmielewska, dyrektor placówki.
Ośrodek Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi działa w Lipniaku od kilku lat. Władze powiatu suwalskiego rozpoczęły budowę placówki w 2003 roku. Dwa lata później udało się otworzyć pierwsze budynki, a w nich pracownie rehabilitacyjne. Przed rokiem do użytku oddano hostel, w którym chorzy mogą przebywać całodobowo i korzystać z rehabilitacji zdrowotnej i zawodowej. - Placówka jest swego rodzaju wizytówką powiatu - mówi Szczepan Ołdakowski, starosta suwalski.
Litwini z uznaniem przyglądali się rozwiniętej bazie Ośrodka w Lipniaku. Jozes Poczukajtis, dyrektor samorządu administracji rejonu Szakai ma nadzieję, że współpraca między samorządami przełoży się na większe umiejętności opieki nad osobami, które potrzebują wsparcia.
Nagrania Dźwięki artykułu:

Komentarze Komentarze (0):
Dodaj komentarz Dodaj komentarz:

* Uzupełnij pola oznaczone gwiazdką

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.